Covid-19

Covid-19 i wychodzenie gospodarki z kryzysu

Covid-19, czyli wszystkim już dobrze znana pandemia w sposób bardzo poważny i bezdyskusyjnie zachwiała globalną gospodarką. Zmieniły się z związku z tym priorytety bardzo wielu firm, a ich właściciele zostali zmuszeni do zmierzenia się z nową rzeczywistością. Wielu z nas do dzisiaj i jeszcze zapewne przez długi czas towarzyszyć będzie niepokój o przyszłość swojego przedsiębiorstwa. Lęk ten przeżywają nie tylko pracodawcy, ale również i pracownicy. Podobnie jak ważne jest ludzkie zdrowie, tak samo ważne z wiadomych przyczyn pozostaje egzystowanie firm i utrzymanie miejsc pracy. Tak więc praktycznie całe społeczeństwo musiało przystąpić do sprawdzianu odpowiedzialności społecznej, a czy go zdamy i z jakim wynikiem? Na efekty zapewne trzeba jeszcze długo poczekać.

Jak w dobie epidemii radzą sobie firmy?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wiadomym jest natomiast, że poziom życia bardzo wielu Polaków znacznie się obniżył, lub nawet załamał po zbankrutowaniu ich małych biznesów. Ale są też firmy, które bardzo szybko zmieniły profil produkcji, aby móc przetrwać najtrudniejszy czas. Przykładowo wprowadziły one na rynek płyny dezynfekcyjne lub przyłbice ochronne w momencie najbardziej intensywnego zapotrzebowania na te produkty i ich deficytu. Są też firmy, które odnotowały największe zyski w dobie pandemii, jak chociażby światowi producenci popularnych gier komputerowych. Przyczyniła się do tego oczywiście kwarantanna i przymusowe siedzenie w domach. Wówczas tego typu rozrywka okazała się jedną z najchętniej wybieranych. Wzrosły też obroty wielu przedsiębiorstw zajmujących się produkcją żywności oraz środków czyszczących.

Covid-19 i przyspieszony kurs cyfryzacji

Bardzo wiele przedsiębiorstw jeszcze przed pandemią z dobrodziejstwa cyfryzacji mogło korzystać w sposób opcjonalny. Natomiast Covid-19 zmusił wiele firm do nadrobienia zaległości w dziedzinie tej technologii. Ale jednocześnie otworzył on również wiele nowych możliwości wykorzystania oprogramowania w procesach produkcji, dystrybucji oraz sprzedaży, co oczywiście przekłada się na obniżenie kosztów.

Biuro rachunkowe Rzeszów

Odpowiedzi na wiele pytań związanych z pomocą rządową i możliwościami skorzystania z różnych ich opcji dla polskich przedsiębiorców można uzyskać w biurze rachunkowym PROFEUM w Rzeszowie.