Lockdown

Lockdown w nowym roku 2021

Lockdown i wszelkie restrykcje, z jakimi przyszło się nam zmierzyć w roku 2020 dały się we znaki niemalże wszystkim przedsiębiorcom. Sytuacja ta spowodowana epidemią koronawirusa zmusiła wielu właścicieli firm do ich zamknięcia zarówno w Polsce, jak i też innych krajach, nie tylko europejskich. Mnóstwo polskich rodzin z dnia na dzień zostało pozbawionych dochodu z tytułu utraty pracy bądź zamrożenia prowadzonej działalności. Pozostawała nadzieja, że okres ten rychło minie i uda się ponownie szybko stanąć na nogi. Czy jednak możemy na początku nowego roku pozostać takimi optymistami? Bo tymczasem prognozy i wszelkie przewidywania nie brzmią dla nas zbyt pomyślnie. Pojawiają się bowiem pierwsze przypuszczenia, że takowe warunki utrzymają się nawet do kwietnia 2021 roku.

Polscy przedsiębiorcy mają dość! Lockdown STOP! #otwieraMY

Wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością, co wydarzy się po 17 stycznia, czyli po feriach, które w całym kraju odbywały się tegorocznie w jednym czasie. Jedyną zmianą, która ma nastąpić jest powrót do szkół uczniów klas I – III. Natomiast wszelkie obiekty, które dotychczas musiały pozostawać zamknięte dla klientów, typu: restauracje, bary, kluby, kina, siłownie czy hotele wciąż nie doczekały się powrotu do tzw. normalności. Z związku z tym przedsiębiorcy nadal przeżywają stale przedłużający się dramat. W ostatnich dniach powstał więc na jednym z portali społecznościowych ruch pod nazwą #otwieraMY, który zapowiada na dniach otwarcie wielu biznesów. W Internecie została jednocześnie stworzona mapa kraju z zaznaczonymi punktami gastronomicznymi i atrakcjami rozrywkowymi w różnych miastach Polski. A chętnych i dołączających się do akcji wciąż przybywa. Rośnie również spore poparcie rodaków, którzy deklarują swoją chęć odwiedzenia i korzystania z usług otwartych lokali.

Biuro rachunkowe Rzeszów wsparcie dla podkarpackich firm

Czy bunt polskich przedsiębiorców zmieni działania rządu? Czy ta presja spowoduje wycofanie się z niektórych obostrzeń? Z pewnością na dniach uzyskamy odpowiedź na te obecnie najważniejsze dla wielu z nas pytania. Wszelkie informacje w zakresie prowadzenia księgowości dla podkarpackich przedsiębiorców można uzyskać w biurze rachunkowym PROFEUM w Rzeszowie; Tel.kom.: 518-709-469, 519-198-788.